Paketleme işlemleri nakliye sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Çünkü ne kadar sağlam paketlemeler yapılabilirse o kadar eşyalarınız güvenilir bir şekilde yeni evinize taşınabilecektir. Bu nedenle paketleme işlemlerinde ya uzman kişilerden yardım almalı ya da şunlara dikkat etmelisiniz;

Öncelikle eşyalarınızı ağırlıklarına göre paketlemelisiniz. Ağır olarak görülen eşyalarınızı büyük kutulara koymak yerine bu eşyalarınızı demonte hale getirebiliyorsanız getirip ayrı ayrı taşımanızı öneririz. Böylece büyük kutu da olsalar ağırlıktan dolayı zarar gelmesini önleyebilirsiniz. Kırılabilecek olan her türlü eşyanızı baloncuklu naylonlar ile sarmalı ve bu şekilde kutulamalısınız. Ve bu kırılabilecek eşya kutularının üzerilerine mutlaka “Dikkat Kırılabilir” benzeri etiketler yapıştırmalısınız. Cam bardaklarınızı ve porselenlerinizi de yine aynı şekilde naylonlara sarıp sert kutulara koymalı ve bunları mümkün olduğunca kutu kenarları yukarı gelecek şekilde yerleştirmelisiniz.

Yapacağınız taşımacılık için eşya paketleme esnasında bolca irili ufaklı kutular bulundurmak size bu konuda yardımcı olacaktır. Son zamanlarda taşımacılık sektöründe çokça tercih edilen askılı kutuları da tercih ederek takım elbise gibi eşyalarınızın kırışmadan taşınmasını sağlayabilirsiniz. Kolilerinizin üzerilerine içlerinde olan şeylere göre yazabileceğiniz kalemler ve bantlar da yine taşıma esnasında yanınızda bulundurmanız gereken araçlardandır. Taşıma işlemini yaptırmadan önce eşyalarınızı en az bir haftadan paketlemeye başlarsanız birden yapıp yorulmak zorunda da kalmazsınız.

Nakliye Firması İle Eşya Paketleme

Tüm bu paketleme işlemleri ile kendiniz ilgilenmek zorunda da değilsiniz. Anlaştığınız firmalarda genellikle bu tarz paketleme hizmetleri de yukarıda saydığımız şekilde verilmektedir. Örneğin Trabzon Evden eve nakliyat hizmeti alacaksanız ancak paketleme konusunda da yardım istiyorsanız Şatıroğlu firması olarak kaliteli bir paketleme sistemi ile sizlerin yanınızda olacağız. Bizleri tercih ederek hem eşyalarınızın güvenle paketlenmesini hem de kısa sürede taşınmasını sağlayabilirsiniz.