Farklı amaçlar doğrultusunda nakliyat hizmeti alırken sigortayı elden bırakmamak büyük öneme sahiptir. Mutlaka profesyonel hizmet sağlayan nakliyat firmalarından bu konuda destek almak gerekmektedir. Çünkü bu işi plan ve programlı şekilde gerçekleştiren nakliyat firmaları, taşınması gereken tüm eşyalar için nakliyat sigortası gerçekleştirmektedir. Özellikle söz konusu evden eve nakliyat olduğu zaman bu işlem çok daha önemli hale geliyor. Büyük bir zorluk içerisinde aldığınız ve yüksek maliyetli eşyalarınızın güvenceye alınması için, mutlaka sigortanın yapılmasına özen gösterilmelidir.

 

 Nakliyat Sigortası

Nakliyat hizmeti amaca uygun şekilde belli aşamalar eşliğinde ele alınır. Öncelikle uzman kadro bünyesinde eşyaların taşınacağı yere gidilir. Taşıması gereken eşyaların miktarı, boyutları ve çeşidi belirlemek suretiyle buna göre bir program çıkarılır. Daha sonra profesyonel hizmet sağlayan nakliye firması bünyesinde, sözleşme yapılır. İşte bu sözleşme sırasında en büyük eşyadan en küçük eşyaya kadar bütün farklı etmenler sigorta dahiline alınır. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan eşyalar sağlıklı şekilde eski adresten alınır ve yeni adrese güven içerisinde ulaştırılır.

 

 Sigorta Hizmetine Önem Verin

Pek çok insan daha uygun fiyatlarla nakliyat gerçekleştirmek adına sigortadan vazgeçer. Tabii bu genelde köprü altı denen güven vermeyen firmalar üzerinden gerçekleşir. Ancak bu firmalar kapsamında taşınan eşyalar için herhangi bir sorun yaşanırsa, firma bu konuda mesuliyet kabul etmemektedir.

 

Nitekim beyaz eşyalarınız ya da teknolojik cihazların ile her konuda kıymetli eşyalarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebepten dolayı sağlıklı ve güvenli şekilde nakliyat için, mutlaka sözleşme içerisinde sigorta bulunmalıdır. Bu sayede yeni adresi eşyalarınızı güven içerisinde bekleyebilir; nakliyesinin yapılmasına olanak tanıyabilirsiniz.

 

 Bütün Eşyalar İçin Sigorta Güvencesi

Sözleşme anında planlanmış olan bütün eşyalar için sigortalama yapılmaktadır. Sigorta ücreti nakliyat fiyatına dahil olarak ele alınır. Böylece herhangi bir problem yaşanması karşısında, nakliyat firması bünyesinde eşyanın karşılığı temin edilmektedir. Bu durum evden eve nakliyat hizmeti ile beraber diğer bütün taşımacılık konusunda geçerlidir. Yurtiçi ya da yurtdışı yapılacak olan tüm nakliyat anlaşma üzerinden, amaca uygun sigorta işlemi yapılır. Ancak burada ortak olan nakliyesinin gerçekleştirileceği bütün eşyalar sigorta dahiline girmesidir.