Taşınma işi aslında kolay gibi gözükse de profesyonel bir yardım alınmadığı takdirde sizi biraz zorlayabilir. Eşyaları toplama, paketleme ve zarar vermeden taşıma için sizin de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Peki, bu noktalar neler? Gelin hep birlikte inceleyelim;

Öncelikle taşınacağınız evin elektrik, tesisat gibi işlerinin tam olduğundan emin olmalısınız. Eğer eksik bir kısım varsa ev sahibinden ya da çalıştığınız emlakçıdan destek alabilir, eksikleri giderebilirsiniz.

Taşınacağınız evi boyayacaksanız günün belli saatlerinde eve bakarak hangi noktaların daha çok aydınlatılmaya ihtiyacı olduğunu belirleyebilir, buna uygun olarak renk seçimi yapabilirsiniz. Tabii taşınma işlemi başlamadan önce boya işini bitirmeli ve evi biraz havalandırmanız iyi olacaktır.

 

Taşınmadan Önce Yerleşim Planı Yapın!

Eğer bir yerleşim planı yapmadan taşınma işlemini başlatırsanız, eşyalarınızı rast gele koymak zorunda kalabilirsiniz. Bu da ileride size pişmanlık yaşatabilir. Bu nedenle taşınmadan önce yerleşim planı yapmalı, hatta elinizdeki mobilyaların ölçümlerini almalı, taşınacağınız yeni yerin ölçülerine uyup uymadığını kontrol etmelisiniz. Eğer mümkünse her oda için ayırdığınız eşyaların bir listesini de çıkarmak taşınma esnasında size kolaylık sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da güvenlik önlemlerini taşınmadan önce almaktır. Örneğin kapı kilidinizi değiştirmek, alarm sistemlerini devreye sokmak gerçekleşebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı sizi koruyacaktır.

Bunlarla birlikte taşınmadan önce taşımacılık yapacağınız firmayı da iyi araştırmalısınız. Örneğin Trabzon içi taşımacılık hizmeti almak istiyorsanız Şatıroğlu firmamız gibi uzun yıllar bu konuda profesyonel ekibi ile hizmet vermiş firmaları tercih etmelisiniz.